Log-in
NASZA HISTORIAFirma Hog Slat powstała w 1969 roku w USA. Billy Herring szukał odpowiedniego systemu podłogowego do warchlakarni, którą chciał zbudować. Polegając na własnej pomysłowości i doświadczeniu skonstruował własne ruszta. Inni hodowcy zauważywszy jakość jego produktu zaczęli się do niego zgłaszać po pomoc – i tak narodził się mały rodzinny biznes. Nazwa Hog Slat pochodzi właśnie od betonowych rusztów (ang. hog – świnia, slat – ruszt). Dzisiaj firma Hog Slat produkuje i oferuje szeroki wachlarz produktów do wyposażenia ferm trzody chlewnej. Główna siedziba znajduje się w Newton Grove, NC, z oddziałam w innych stanach. W Polsce główne biuro oraz centrum dystrybucyjne znajduje się w Sadach.

Hog Slat jest firmą rodzinną zaangażowaną w wiele aspektów hodowli trzody chlewnej oraz drobiu. Zajmujemy się:
  • produkcją i dystrybucją wyposażenia ferm trzody chlewnej oraz drobiu
  • produkcją tuczników
  • tworzeniem budynków „pod klucz” dla trzody chlewnej oraz drobiu
Firma Hog Slat jest największym wykonawcą i producentem wyposażenia ferm trzody chlewnej w USA, zatrudniając ok. 1 000 pracowników, dodatkowo ok. 1 400 osób pracuje przy wykonaniu projektów konstrukcyjnych. Hog Slat/Georgia Poultry skonstruowała budynki „pod klucz” dla obu rodzinnych ferm oraz wielkich korporacyjnych ferm w USA. Hog Salt sprzedaje również wyposażenie klientom, którzy zdecydowali się sami zbudować obiekty, zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym.

Firma Hog Slat posiada posiada kilka własnych ferm w cyklu zamkniętym, z 27 000 loch, corocznie produkując 600 000 tuczników. Cztery z tych ferm są fermami doświadczalnymi , na których testowane są nasze produkty zanim tafią do Klientów. Również wszelkie innowacyjne rozwiązania produkcyjne są dokładnie badane pod kątem efektywności.

Firma Georgia Poultry została założona w Georgii w 2004 roku na drodze fuzji kilku istniejących w tym stanie firm. Szybko się rozrosła, powstało łącznie 18 lokalizacji w różnych stanach.