Szukaj
Filters

O nas

Firma Hog Slat powstała w 1969 roku w USA. Billy Herring szukał odpowiedniego systemu podłogowego do warchlakarni, którą chciał zbudować. Polegając na własnej pomysłowości i doświadczeniu skonstruował własne ruszty betonowe. Inni hodowcy zauważywszy jakość jego produktu zaczęli się do niego zgłaszać po pomoc –  tak narodził się mały rodzinny biznes, który dziś obejmuje cały świat.

Nazwa Hog Slat pochodzi właśnie od rusztów betonowych (ang. hog – świnia, slat – ruszt). Dzisiaj firma Hog Slat produkuje i oferuje szeroki wachlarz produktów do wyposażenia ferm trzody chlewnej i drobiu. Główna siedziba znajduje się w Newton Grove, w Karolinie Północnej, w Stanach Zjednoczonych. W Polsce siedziba, centrum dystrybucyjne oraz produkcja rusztów znajdują się w Batorowie k. Poznania. Mamy również swoje oddziały w Rumunii, Rosji, Ukrainie, Niemczech, Chinach oraz Meksyku.

Hog Slat jest firmą rodzinną zaangażowaną w wiele aspektów hodowli trzody chlewnej oraz drobiu. Zajmujemy się:

  • produkcją i dystrybucją wyposażenia ferm trzody chlewnej oraz drobiu
  • hodowlą trzody chlewnej
  • tworzeniem budynków „pod klucz” dla trzody chlewnej oraz drobiu

Firma Hog Slat jest największym wykonawcą i producentem wyposażenia ferm trzody chlewnej w USA, zatrudniając ok. 1 000 pracowników, dodatkowo ok. 1 400 osób pracuje przy realizacji projektów konstrukcyjnych. Hog Slat / Georgia Poultry skonstruowała budynki „pod klucz” dla obu własnych ferm rodzicielskich oraz wielkich korporacyjnych ferm w USA. Hog Slat dostarcza również wyposażenie klientom, którzy zdecydowali się sami zbudować obiekty, zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. 

Firma Hog Slat posiada kilka własnych ferm w cyklu zamkniętym, w tym około 27 000 loch, corocznie produkując ponad 500 000 tuczników. Dwie z tych ferm są fermami doświadczalnymi , na których testowane są nasze produkty zanim tafią do Klientów. Również wszelkie innowacyjne rozwiązania produkcyjne są dokładnie badane pod kątem efektywności. 

Firma Georgia Poultry została przejęta przez Hog Slat w 1995 roku. Od tego czasu Georgia Poultry ciągle ewoluuje i powiększa swój zasięg oraz asortyment. Część sklepów detalicznych w Stanach Zjednoczonych oznaczonych jest jedynie logo Georgia Poultry. Nasi pracownicy są doświadczonymi specjalistami w zakresie produkcji jaj, kurcząt oraz indyków

W Polsce Georgia Poultry jest integralną częścią firmy Hog Slat sp. z o.o.